2015-06-19

30. Dönem Mezunlarımız, Mezuniyet Töreni 

Namık Kemal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü 30. dönem mezuniyet töreni 19 Haziran 2015 Cuma Günü gerçekleştirildi. 4 sene boyunca aynı sıralarda dirsek çürüterek "Gıda Mühendisi" unvanını almaya hak kazanan öğrencilerimizin coşkusu ile şenlenen törende öğrenci ailelerinin yaşadıkları gurur ve mutluluk gözlerinden okunuyordu.

 
Dönem Birincisi, Esra EDİZ’in tüm dönem arkadaşları adına yaptığı konuşma ile başlayan tören, Namık Kemal Üniversitesi Gıda, Topluluğu 2014-2015 dönemi başkanı Tuğba ALTUN, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet DEMİRCİ ve Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şefik KURULTAY’ın açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından dönem birincisi (aynı zamanda fakülte ikincisi) Esra EDİZ, dönem ikincisi Alican AKÇİÇEK ve dönem üçüncüsü Eda TAŞ’a başarılarından dolayı hediyeleri verildi. Sonrasında sırasıyla sahneye davet edilen tüm dönem mezunlarımıza bölüm öğretim elemanları tarafından günün anısını yaşatması amacıyla küçük armağanlar takdim edildi. 


Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salon’da Gıda Mühendisliği Bölümümüz tarafından düzenlenen bu mezuniyet töreninden sonra, Ziraat Fakültesi Dekanlık Binası önünde yapılan, Ziraat Fakültesinin toplu mezuniyet törenine geçildi. Ziraat Fakültesinin diğer bölümleri ile birlikte tören alanında yerlerini alan öğrencilerimize mezuniyet belgeleri yine bölümümüz öğretim elemanları tarafından takdim edildi. Meslek yemininin edilmesinin ardından mezuniyet törenlerinin en unutulmaz anı olan kep atışı ile tören son buldu. 


Bizler de Namık Kemal üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü olarak bu vesileyle, Gıda Mühendisi olarak aramıza katılan tüm genç meslektaşlarımızı bir kez daha kutluyor ve başarılarının daim olmasını diliyoruz.