2014-09-19

Yunanistan'nın Democritus Üniversitesi'den Erasmus Programı Kapsamında Bölümümüze ZiyaretErasmus Programı kapsamında Yunanistan'ın "Democritus University of Thrace - Faculty of Agriculture and Forestry - Department of Agricultural Development" öğretim üyesi ve Fakülte Dekanı Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou 15-19 Eylül 2014 tarihlerinde bölümümüze ziyarette bulundular.

Sayın Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou 16.09.2014 Salı günü saat 14:00’da Ziraat Fakültesi Toplantı Salonunuda "Functional Dairy Foods and Flora Modulation" konulu seminer vermiştir. Fonksiyonel süt ürünleri üzerinde birçok çalışması olan Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou, 17.09.2014 Çarşamba günü bölümümüz araştırma görevlisi Demet Apaydın eşliğinde Lüleburgaz Danone Fabrikası'na ziyarette bulunmuşlardır. 18.09.2014 Perşembe günü Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Tuncay Gümüş'ü de makamında ziyaret etmiştir. Aynı gün Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou bölümümüz öğretim üyeleri Prof.Dr. Orhan Dağlıoğlu ve Doç.Dr. Tuncay Gümüş eşliğinde Çorlu Balin Gıda'yı da ziyarette bulunmuşlardır.

Gıda Mikrobiyolojisi alanında birçok çalışması olan Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou, bölüm başkanımız Prof.Dr. Mehmet Demirci ile görüşmelerinde, Namık Kemal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa çalışmalarla ikili ilişkileri güçlendirebileceklerini belirtmişlerdir. Ayrıca Prof.Dr. Eugenia Bezirtzoglou Erasmus Eğitim Programı kapsamında bölümümüz akademik personelimizin ve öğrencilerimizin Democritus Üniversitesi'ne gelmeleri yönünde tavsiyelerde bulunmuştur. Prof.Dr. Mehmet Demirci Erasmus Eğitim Programı dışında da ilişkilerin devam etmesi temennisinde bulunarak bu tür faaliyetlerin bilhassa genç araştırmacılara önemli katkı sağlayacağını belirtmiştir.